<-Назад

Базаліома

Базаліома – найбільш часто , що зустрічається злоякісна пухлина шкіри. Базаліома характеризується інфільтративним, місцево деструктивним ростом, зазвичай не дає метастазів, але часто рецидивує. Регіональні лімфатичні вузли не залучаються до процесу. Пухлина росте повільно і може проростати в глибину дерми і підшкірну основу. Базаліома частіше реєструється у людей старше 50-ти років. Пухлина зазвичай розвивається на відкритих, схильних до інсоляції місцях, а також на всіх ділянках шкірного покриву, за винятком долонь і підошов.

Базаліома буває одиночною або множинною. Базаліома (базально-клітинний рак) починається з утворення щільного полусферичного вузлика, тілесного перламутрового або блідо рожевого кольору, пронизаний судинами. У центрі вузлика виникає сірого кольору кірочка, на місці видалення якої утворюється невелике заглиблення. Видалена кірочка швидко замінюється новою. Характерною ознакою базаліоми є щільний валик біля основи пухлини, що складається з дрібних сірчистих утворень, що нагадують перлини. Суб’єктивні відчуття у хворих відсутні.

Базаліома, пухлина, яка існує роками, збільшується в розмірах, потім відбувається її виразкування від центру до країв. Дно виразки яскраво червоного кольору, щільне. Базаліома, що підвищується над рівнем шкіри у вигляді жовтуватої з нечіткими краями бляшки (склеродермоподібний базально-клітинний рак). Поверхнева форма базаліоми клінічно може нагадувати червоний вовчак, псоріаз, парапсоріаз, але завжди в цих випадках по її периферії є дрібні вузлики у вигляді перлин.

У нашій клініці проводиться лікування базаліом методом ФДТ (фотодинамічна терапія). Пацієнти оглядаються лікарем-онкологом, проходять повне лабораторне обстеження. Діагноз підтверджується клінічно, цитологічно та гістологічно.

contact us
Ви готові записатися на консультацію?
Зателефонуйте нам або натисніть "Контакти" та ми радо Вам допоможемо!