<-Назад

Варикозне розширення вен

Варикозне розширення вен – це зміна поверхневих вен, що супроводжується порушенням роботи клапанів і кровотоку. Швидкість течії крові в розширених венах сповільнюється, що нерідко призводить до утворення в них тромбів. Порушення живлення шкіри може призвести до виникнення трофічних виразок.

Провокуючі фактори варикозної хвороби різноманітні:

1) запори,
2) неправильне лікування,
3) недостатня кількість фізичних вправ,
4) куріння,
5) носіння протягом тривалого часу тісного взуття,
6) ожиріння

Вагітність може стати причиною варикозного розширення вен, так як через підвищення тиску в області тазу і черевній порожнині сповільнюється надходження крові з нижніх кінцівок до серця. Першою ознакою варикозного розширення вен є набряки ніг. Це явище може супроводжуватися судомами м’язів і відчуттям втоми в ногах. Кров накопичується у венах нижньої частини ніг, на шкірі з’являються темно-коричневі і бурі плями.

Варикозне розширення вен на ранніх стадіях призводить до естетичних проблем, на пізніх стадіях призводить до серйозного погіршення якості життя.

Згідно з міжнародною класифікацією захворювань CEAP, хвороба має шість стадій:

1) судинні зірочки
2) розширені вени до 3 мм
3) діаметр судин від 3 до 6 мм, а також набряки на ногах
4) потемнішання шкіри (гіперпігментація)
6) відкриваються виразки
7) трофічні виразки, що тривало не загоюються

В діагностиці варикозу дуже важливо з’ясувати, який це варикоз: первинний або вторинний, який розвивається на тлі посттромбофлебітичного синдрому. А для цього важливо знати стан прохідності поверхневих і особливо глибоких вен, стан клапанів вен, стан перфорантних вен. При огляді лікар бачить розширені, звиті вени, тромби, оцінює стан кольору шкіри ноги, наявність або відсутність набряку

Основним діагностичним методом при варикозної хвороби є ультразвукове дослідження. Ультразвукова діагностика дозволяє лікарю побачити вени «в зрізі». А доплерографія дозволяє оцінити характер кровотоку, наявність зворотнього кровотоку, спроможність клапанів перфорантних вен, глибоких вен, прохідність глибоких вен і наявність тромбів.

У нашій клініці проводиться лікування хвороби на всіх стадіях.

Консультацію, діагностику і лікування проводять лікарі, які мають досвід лікування патологій судин більше 20 років.

Для лікування судинних зірочок і ретикулярних вен малого діаметру застосовується неодимовий лазер. «Фотона» є світовим лідером в лікуванні судин. Проводиться зовнішня коагуляція вен. Після лікування залишаються видимі ділянки впливу по ходу вен, які самостійно і безслідно зникають через 2-3 тижні.

Для лікування варикозу на другій стадії в клініці застосовується неодимовий лазер і склеротерапія, а також поєднане їх застосування. Для проведення склеротерапії застосовується зареєстрований в Україні препарат «Етоксисклерол».

Для лікування варикозу на третій стадії, коли діаметр судини досягає 3 мм і більше, в клініці проводяться комбіновані методи лікування: склеротерапія, зовнішня коагуляція вен, а також ендовазальна лазерна коагуляція вен (ЕВЛК).

Ендовазальна лазерна коагуляція – один з найпопулярніших і найефективніших методів лікування варикозної хвороби, який використовується для того, щоб усунути рефлюкс крові в варикозних венах за допомогою лазерного випромінювання. Принцип роботи ЕВЛК заснований на термічному впливі лазерного випромінювання на внутрішню стінку неспроможної варикозно розширеної вени, викликаючи абляцію її просвіту, тим самим вирішуючи основну проблему – припинення патологічного рефлюксу крові по цій вені. Через певний час вена трансформується в тонкий сполучнотканинний «шнурок» і вимикається з системи кровообігу.

ЕВЛК є малоінвазивним, але все ж оперативним втручанням. Тому до післяопераційного періоду пацієнт повинен поставитися з повною відповідальністю, суворо дотримуватися рекомендацій лікаря.

На більш пізніх стадіях поряд з перерахованими вище хірургічними лазерними методами лікування, застосовуються і терапевтичні методи лікування: ВЛОК (внутрішньовенне лазерне опромінення крові), лазерна обробка трофічних виразок, поєднаний вплив зовнішнім синім та червоним лазером. У комбінації з лазерними технологіями медикаментозна терапія працює більш ефективно.

Ми будемо раді Вам допомогти!

contact us
Ви готові записатися на консультацію?
Зателефонуйте нам або натисніть "Контакти" та ми радо Вам допоможемо!