<-Назад

Ендокринне безпліддя

За визначенням безпліддя – це відсутність вагістності при регулярних спробах у парі впродовж 2-х років. Часто причиною такого стану є ендокринна дисфункція. Ендокринне безпліддя – це нерегулярність або відсутність овуляції, викликана комплексом гормональних порушень. Вони можуть бути викликані помилками в роботі гіпофіза, щитоподібної залози та інших органів ендокринної системи. За статистикою, ендокринні форми безпліддя складають близько 40% усіх випадків захворювання.

Ендокринне безпліддя може не виявляти жодних симптомів, окрім неможливості завагітніти. Іноді, виникають такі прояви, як аменорея (відсутність менструацій), акне на обліччі та тілі, алопеція (випадіння волосся), гірсутизм (надмірне оволосіння), ожиріння, виділення молока з грудей.

Для діагностики безпліддя необхідна консультація ендокринолога та гінеколога. Лікар-гінеколог допоможе визначити, чи відбувається овуляція – процесс, завдяки якому яйцеклітина кожного місяця в середині циклу стає доступною для запліднення. Для цього використовується фолікулометрія.

Лікар-ендокринолог допоможе виявити гормональні порушення, які можуть перешкоджати настанню вагітності. Ендокринолог призначає обстеження на рівні гормонів, які відповідальні за настання та перебіг здорової вагітністі. Звертатись до ендокринолога необхідно не тільки при тривалій відсутності вагітності, але і на початку планування. Лікар допоможе виявити гормональні порушення, які можуть бути небезпечні для дитини після настання вагітності, та скоригує їх.

contact us
Ви готові записатися на консультацію?
Зателефонуйте нам або натисніть "Контакти" та ми радо Вам допоможемо!