<-Назад

Епітеліальний куприковий хід

Епітеліальний куприковий хід (кіста куприка) – представляє собою вузький довгий канал довжиною 2-3 см, вистелений епітелієм. Він містить волосяні цибулини, сальні залози і відкривається на шкірі межсідничної складки одним або декількома точковими отворами.

При закупорці первинних отворів ходу відбувається застій його вмісту, що веде до розмноження мікроорганізмів і гнійного запалення. Хід розширюється, його стінки зазнають гнійного запалення, і інфекція виходить в навколишню підшкірну жирову клітковину. Якщо гнійник самостійно розкривається, то формується вторинний свищовий отвір.

Перебіг захворювання носить хвилеподібний характер в залежності від наявності або відсутності запального процесу. Вмістом кісти можуть бути волосся, фрагменти зубів, секрет сальних або потових залоз.

Лікування кісти куприка тільки хірургічне:

  • при нагноєнні – розтин гнійника,
  • при хронічному запаленні – планове радикальне висічення кісти з пластикою шкіри і частковим ушиванням рани. Хірургічне втручання спрямоване на ліквідацію основного джерела запалення (каналу з усіма первинними отворами, вторинними свищами, зміненими навколишніми тканинами).

Рекомендовано видаляти куприковий хід як тільки він був діагностований, навіть при відсутності запалення, так як він є потенційним осередком запалення з формуванням гнійних інфільтратів і свищів.

Ми будемо раді Вам допомогти!

contact us
Ви готові записатися на консультацію?
Зателефонуйте нам або натисніть "Контакти" та ми радо Вам допоможемо!