<-Назад

Псоріаз

Псоріаз – хронічне неінфекційне спадкове захворювання, що вражає, в основному, шкіру. Зазвичай псоріаз проявляється утворенням надмірно сухих, червоних, піднятих над поверхнею шкіри плям – псоріатичних бляшок. Ці плями є за своєю природою ділянками хронічного запалення і надлишкової проліферації лімфоцитів, макрофагів і кератиноцитів шкіри, а також утворення нових дрібних капілярів в підлеглому шарі шкіри. Псоріатичні бляшки можуть виникати і розташовуватися в будь-якому місці шкіри, включаючи шкіру волосистої частини голови, долоні, підошви, зовнішні статеві органи, але найчастіше на ліктьових і колінних суглобах, сідницях.

Псоріаз є хронічним захворюванням, що характеризується зазвичай хвилеподібним перебігом, з періодами спонтанних або викликаних тими чи іншими лікувальними впливами ремісій або поліпшень і періодами спонтанних або спровокованих несприятливими зовнішніми впливами (вживання алкоголю, інтеркурентні інфекції, стреси) рецидивів або загострень. Захворювання не заразне. Хворіють люди різного віку, включаючи дітей. Поширеність псоріазу 3-5%. Чоловіки і жінки хворіють однаково часто. Ступінь тяжкості захворювання може варіювати у різних хворих і навіть у одного і того ж хворого в періоди ремісії і загострення в дуже широких межах, від невеликих локальних урадень до повного покриття всього тіла псоріатичними бляшками.

Часто спостерігається тенденція до прогресування захворювання з плином часу (особливо при відсутності лікування), до обтяження і почастішання загострень, збільшення площі ураження і залучення нових ділянок шкіри. У окремих хворих спостерігається безперервний перебіг захворювання без спонтанних ремісій, або навіть безперервне прогресування. Часто також уражуються нігті на руках і / або ногах (псоріатична оніходистрофія). Ураження нігтів може бути ізольованим і спостерігатися під час відсутності шкірних проявів. Псоріаз також може викликати запальне ураження суглобів, так звану псоріатичну артропатию або псоріатичний артрит.

Існує багато різних засобів і методів лікування псоріазу, але внаслідок хронічної рецидивуючої природи самої хвороби і нерідко – тенденції до прогресування з плином часу, псоріаз є досить важким для лікування захворюванням. У нашій клініці разом з класичним лікуванням псоріазу використовується внутрішньовенне лазерне опромінення крові (ВЛОК) – сучасний метод лікування. ВЛОК – це унікальний метод фотобіології, під його впливом  розширюються судини, збільшується швидкість кровотоку, кількість судинних з’єднань (колатералей), стимулюється обмін речовин, розмноження клітин, покращується еластичність еритроцитів, стимулюється функція лейкоцитів – фагоцитоз (поглинання мікробів, вироблення захисних антитіл). Кров стає рідшою, поліпшується реологічні її функції. В результаті зниження чутливості больових рецепторів, зменшення набряку і напруження тканин настає знеболюючий і протизапальний ефект. Також відзначається антиалергічний ефект, зниження холестерину в крові.

Лікування проходить щодня курсом від 10 до 15 сеансів по 15 хвилин. В основі методу лежить опромінення крові безпосередньо в судинному руслі за допомогою одноразового оптичного світловода, що вводиться в будь-яку доступну вену. ВЛОК – це не тільки лікування, а й профілактика багатьох шкірних захворювань. У нашій клініці новітній лазерний апарат для проведення ВЛОК, що в поєднанні з адекватною тактикою ведення хворих нашим дерматологом може гарантувати хороший косметичний ефект. З огляду на простоту і високу ефективність внутрішньовенного лазерного опромінення крові, ця процедура може бути рекомендована широкому колу пацієнтів з даною патологією.

contact us
Ви готові записатися на консультацію?
Зателефонуйте нам або натисніть "Контакти" та ми радо Вам допоможемо!