<-Назад

Рани, що довго не загоюються

Довгонезагоюючі рани нижніх кінцівок є частою патологією, що виникає у осіб з хронічною артеріальною або венозною недостатністю, із захворюваннями серцево-легеневої системи, у хворих на цукровий діабет, після різних травм і перенесених важких хвороб.

Великі довгонезагоюючі рани і трофічні виразки є причиною інтоксикації організму продуктами розпаду тканин і життєдіяльності мікроорганізмів, служать вхідними воротами для внутрішньолікарняної інфекції і можуть бути її джерелом, призводять до розвитку анемії, гіпопротенеміі, втрати мікроелементів, недостатній імунній відповіді. Крім того, вони часто ускладнюються алергічним дерматитом і паратравматичною екземою, целюлітом, нагноєннями, грибковим ураженням, бешихою, набряком шкіри і підшкірної клітковини, тромбофлебітом поверхневих і глибоких вен гомілки, запаленням окістя, рідше – переродженням в злоякісну пухлину.

Самостійна епітелізація довго незагоюючих ран і трофічних виразок нижніх кінцівок площею понад 50 см2 відбувається вкрай повільно, на їх місці утворюються патологічні рубці і рецидиви виразок з частими гнійно-запальними ускладненнями. Все це збільшує терміни терапії, знижує її ефективність, підвищує матеріальні витрати на лікування, а також порушує працездатність і якість життя хворого, а часом є причиною інвалідизації.

У нашій клініці для лікування довгонезагоюючих ран застосовуються різні методи лазерної терапії: ВЛОК (внутрішньовенне лазерне опромінення крові) синього і червоного спектра, зовнішнє лазерне опромінення виразки, фотодинамічна терапія. Лазерний вплив має бактерицидну дію, покращує мікроциркуляцію тканини, що сприяє очищенню ран, зменшенню набряку і больового синдрому. Дуже часто довгонезагоюючі рани не чутливі до антибіотикотерапії. Ми використовуємо фотодинамічну терапію, при якій відбувається знищення мікробів рани незалежно від виду збудника.

contact us
Ви готові записатися на консультацію?
Зателефонуйте нам або натисніть "Контакти" та ми радо Вам допоможемо!